Global uke 2020 blir 8.-15. november

Global uke 2020 vil også omhandle moderne slaveri. Sett av datoene i kalenderen nå – og bli med i fellesskapet av menigheter som markerer uka. Passer det ikke under hoved-uka, kan du velge et tidspunkt som passer din menighet bedre.

Global uke er et felles initiativ fra kirkene i Norge for å delta i kampen mot vår tids slaveri. Noe av det beste med uka er at hver menighet selv kan bestemme hva de vil bidra med og hvor mye – på den måten styrker det også samarbeidet, både innenfor og på tvers av menighetene.

Ikke minst viser eksemplene fra tidligere år hvor store ressurser vi har i menighetene

Gedigen dugnad

I 2019 ble Global uke markert med ca. 90 arrangementer på minst 40 steder i Norge av kirker, menigheter, og skoler – noen med tilrettelegging eller pengestøtte fra Norges Kristne Råd. Alle hadde innslag om vår tids slaveri, noen med vekt på slik det foregår i Norge, andre med mest vekt på globale forhold og hvordan vi er tilknyttet gjennom varer og tjenester vi kjøper.

Ta kontakt!

Ta kontakt med oss om du ønsker råd, tips, eller vil gi innspill til markeringen av uka i 2020!

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..

%d bloggere like this: